Ruumist, ajast ja emaks olemisest

Muutused on paratamatud: need on elu osaks. Astuge neile
vastu julguse, armastuse ja nutikusega.

Ruumist, ajast ja emaks olemisest

Minu pisitüdruk polegi enam nii väike. Kuna ta on 19, siis oleks see pidanud mulle olema selgemast selge. Ilmselt siiski polnud, kuna nüüd, kui pakime asju ülikooli minekuks, ei suuda ma ikka uskuda, et ta on piisavalt vana, et käia oma teed ja elada emast-isast eemal.

Ent nii see just läheb.

Ta palus minu abi oma uue väikse korteriga. Ja kui ma ütlen ’väike’, siis tõepoolest ka mõtlen seda. See on vaevu suurem toast, kus ta üles kasvas! Ent just seda me saame endale lubada ja see on tegelikult üsna kenake. Ja mis kõige tähtsam - ta armastab seda.

See kõik on veel tegelikult pooleli (ta pole veel otsustanud näiteks, millised riiulid panna oma imetillukesse kööki), ent põhiline on siiski juba tehtud.

Näiteks külmik. Ruuminappus köögis muutis selle keerukaks. Me vajasime midagi väikest, ent ometi ruumikat. Ma tahtsin, et see oleks tugev ja töökindel ja võimalusel ka energiatõhus, kuna sarnaselt kõikidele teistele endast lugu pidavatele tudengitele on ka minu tütar "täiesti laostunud", nii et arvete kärpimine on oluline.

Pärast pisukest onlainis nuhkimist ja sõpradelt küsimist valisime suurepärase tööpinna alla integreeritava külmiku Indesitilt. Me oleme sellega väga rahul!

On lihtsalt hämmastav, kuidas nad on osanud nii kompaktse seadme seest nii avaraks muuta: riiulid nii külmikus kui ukse sees, mahukas jääkuubikute karp ja täislaiuses salatikast. Klaasriiulid muudavad selle kauniks ja on samas ka väga tugevad. Ja bakterivastane kaitsesüsteem hoolitseb, et mu pisikese (jah, ma kutsun teda ikka veel nii...) toit püsib kauem värske. Vähem raiskamist tähendab suuremat säästu. Suurepärane!

Ka ümbertõstetavad hinged kulusid meile marjaks ära. Köögi ruumilahendus on pisut veider, nii et meil oli vaja, et külmiku uks avaneks vasakult paremale. Kui see kord paigaldatud sai, siis sobis see laitmatult kokku ülejäänud köögimööbliga.