Vajate uut kuivatit?
Kasutage seda mugavat juhendit endale sobivaima valimiseks.

Olete väsinud ootamast, kuni pesu kuivab? Kas riided kaotavad selle meeldiva, värskelt pestud pesule iseloomuliku lõhna liiga kauaks pesunöörile rippuma jäädes?

Kui jah, siis on aeg osta endale trummelkuivati. Pange pesu masinasse, laske sellel oma töö ära teha ja nautige!
Ent te peaksite kindlasti pidama paari asja meeles endale sobivaima trummelkuivati valimiseks. See lühijuhend aitab teid!

Olete valmis? Teeme siis algust!

1. Valige värv!

Värv on võtmeelement kauni köögi kujundamisel. Ärge unustage sellele mõelda!

Kodumasinate tavalised värvid on valge, must ja roostevaba teras. Need on universaalsed värvid, kuna sobivad lihtsalt kokku juba olemasoleva värvilahendusega. Samas võite näiteks soovida lisada pisut kontrasti valget masinat valides, kui üldine värvilahendus on tume.

2. Võtke välja mõõdulint!

Ruumil ja ajal on üks ühine omadus: neid mõlemat näib alati nappivat.
Tehke enne trummelkuivati ostmist kindlasti selgeks, kui palju teil on selle jaoks ruumi!

Tähelepanu! Ärge unustage jätta 10 cm vaba ruumi masina ja seina vahele õhuringluse võimaldamiseks.

Ja ärge unustage mõõta üle uste laiust majas! Te ei taha ju avastada uut säravat seadet kätte saades, et see ei mahugi eesuksest sisse!

3. Teadke oma vajadusi!

Kuivateid on erinevat tüüpi. Leiate altpoolt kokkuvõtte neist levinumate põhiomadustest aitamaks teil valida oma vajadustele kõige paremini vastavat. Loodetavasti on teil sellest abi!

Ventileeritav kuivati

Ventileeritav kuivati paneb sooja õhu läbi pesu ringlema, nii et veejäägid auruvad. See on efektiivne ja taskukohane lahendus.
Ärge unustage, et ventileeritav kuivati vajab välist torustikku niiske õhu hoonest välja juhtimiseks.

Kondenseeriv kuivati

Seda tüüpi kuivati kondenseerib liigse vee ning pumpab selle paaki või vooliku kaudu äravoolutorusse. Seda on lihtne paigutada ja paigaldada, kuna see ei vaja välist torustikku.

Kondenseerival kuivatil on tihti palju toredaid funktsioone, mistõttu ärge unustage neid uurida!

Anduriga kuivati

Nutikas anduriga kuivati tuvastab automaatselt pesu niiskusastme. Masin saab tänu sellele lülituda välja, kui pesu on kuiv, ilma et oleks vaja oodata ära taimeri talitluse lõppu. Anduriga kuivati võimaldab seega kulusid vähendada, kuna tsükkel kestab vaid nii kaua, nagu tõepoolest vaja.

Nutikas anduriga kuivati võimaldab ka valida kuivatamiseks soovitud jääkniiskuse taseme. Pisut niisket pesu (umbes 10%-lise niiskusesisaldusega) on palju lihtsam triikida ning lõpptulemus saab seega parem.

Soojuspumbaga kuivati

See kuivatab pesu õhku soojuspumba abil soojendades. Pesust pärit niiskus kogutakse seejärel veepaaki ning õhk soojendatakse uuesti riiete kuivatamiseks. See on tõeliselt mitmekülgne seade, mille paigutamine ja paigaldamine on lihtne, kuna see ei vaja välist torustikku ega muuda kasutuskohas õhku niiskeks.
Kondenseeriv kuivati on ka väga ressursitõhus!

4. Kaaluge pesu ära!

Olgu-olgu - seda soovitust ei tule just täht-tähelt võtta (kuigi tegelikult oleks pesu kaalumine kasulik). Ent mõelge hoolikalt, kui palju pesu on teil ja teie perel keskmiselt korraga vaja kuivatada: sellest sõltub, kui suure trumliga peaks uus masin olema. Just see on üks olulisemaid aspekte, millele tuleks enne ostuotsuse tegemist mõelda.
Pidage meeles ka seda, et pesemisvõime ja kuivatamisvõime on kaks erinevat asja, mida näitavad kaks erinevat väärtust. Arvestage seetõttu kindlasti nende mõlemaga!

5. Valige lisad ja eelised!

Indesiti kuivatitel on palju suurepäraseid funktsioone ja omadusi, kaasa arvatud eriprogrammid, suur energiatõhusus, väike veekulu jne.
Leidke ostu plaanides kindlasti aega mõtlemaks, milliseid neist te vajate.
Siin on mõned funktsioonid ja omadused, mida Indesiti kuivatid pakuvad:

Fast Iron ehk kiire triikimine

See suvand tagab sobivaimate niiskusesätete rakendamise.

Kuivatatud pesu on veel just sobival määral pisut niiske lihtsa triikimise võimaldamiseks, et saaksite hea lõpptulemuse.

Mälusuvand

Seadistage ja unustage! Mälusuvand võimaldab salvestada masina mällu kuivati kõige sagedamini kasutatavad või teie lemmiksätted.

Kui järgmisel korral pesu kuivatama asute, siis on kuivati selleks viivitamata valmis!

Kingarest

See spetsiaalne tarvik võimaldab teil panna kingad kuivatisse püstiselt tagamaks silmapaistvat kuivatustulemust ja ettevaatlikku hoolitsemist jalatsite eest.