Milline on parim pliit teie kööki?
Siin on juhend, mis aitab teil valida!

Pliit on hea valik väiksemasse kööki. Pliit on ka äärmiselt mitmekülgne eraldiseisev seade, kuna seob pliidiplaadi üheks tervikuks ühe või mitme ahjuga.
Uut pliiti ostes tuleb kindlasti arvestada teatud asjadega endale sobivaima valimiseks. See kasulik ostujuhend aitab teil teha teadliku ostuotsuse!

1. Mõelge erinevatele toitevõimalustele!

Pliite on kolme erineva toitega: gaasipliidid, elektripliidid ja kombipliidid.

Gaasipliidid

Gaasipliit võimaldab vahetut täppisküpsetamist. Leeki on panni all lihtne kontrollida valmistatava roa jaoks sobiva temperatuuri seadmiseks. Gaasiga on lihtne vokkida ja pannil küpsetada.
Tähelepanu! Ärge unustage, et ohutuse tagamiseks peab gaasipliidi paigaldama sertifitseeritud professionaal.

Elektripliidid

Elektripliidid võimaldavad kasutada ära kaasaegse tehnoloogia mitmekülgsust ja eeliseid ning neil on tihti palju funktsioone.

Elektripliite on kolme põhitüüpi: keeduplaatidega, klaaskeraamilised ja induktsioonpliidid.

Keeduplaatidega elektripliidid

Keeduplaatidega elektripliit on end aja jooksul tõestanud taskukohane lahendus, mis tagab üsna hea kontrolli toiduvalmistamisprotsessi üle.

Sellisel pliidil on tavaliselt neli või enam ümarat elektrispiraaliga keeduplaati, mis kuumenevad sisselülitamisel ja kuumutavad siis omakorda potti või panni.

Klaaskeraamilised pliidid

Seda tüüpi pliit on pilkupüüdev ja minimalistlik oma sileda klaaskeraamilise pinnaga. Klaaskeraamilise pinna all on mitu spiraalikujulist metallist kuumutuselementi keedualade kuumutamiseks, mis omakorda kuumutavad potti või panni.
Tänu siledale pinnale on sellist pliiti eriti lihtne puhastada ning kuna see töötab elektritoitel, siis on sellel tihti intuitiivne puutejuhtimise paneel.

Induktsioonpliidid

Induktsioonpliit rakendab uuenduslikku tehnoloogiat - elektromagnetvälja panni, mitte pliidiplaadi enda pinna kuumutamiseks. Tänu sellele püsib pliidiplaadi pind ka toiduvalmistamise ajal toatemperatuuril, mistõttu on see eriti ohutu ja suurepärane valik eeskätt lastega peredele.
Induktsioonpliidi põhiomadusteks on kaasaegne puutejuhtimise süsteem, temperatuuri kiire reguleerimine ja veetlev disain.

Kombipliidid

Kombipliidid seovad üheks tervikuks nii gaasi- kui elektripliidi hüved.

Neil on tavaliselt gaasipõletitega pliidiplaat ja elektriahi, et saaksite nautida täpse ja vahetu gaasiga toiduvalmistamise eeliseid omavahel kombineeritult elektriahju mitmekülgsusega.

2. Võtke välja mõõdulint!

Tehke enne uue pliidi ostmist kindlasti selgeks, kui palju teil on selle jaoks ruumi. Võtke niisiis välja mõõdulint ja hakake numbreid üles märkima!
Tähelepanu! Soovitame jätta 5 mm vaba ruumi seadme ümber õhuvahetuse lihtsustamiseks ja ülekuumenemise vältimiseks.
Ja ärge unustage mõõta üle uste ja koridoride laiust majas! Te ei taha ju avastada oma uut säravat seadet kätte saades, et see ei mahu eesuksest sisse!

3. Valige lisad ja eelised!

Sarnaselt enamikule kaasaegsetele kodumasinatele on ka pliitidel mitmeid kasulikke funktsioone, mis aitavad teil päästa valla oma sisemist peakokka.
Siin on mõned funktsioonid ja omadused, mida Indesiti pliidid pakuvad:

Multichef ehk multikokk

Valmistage imemaitsvaid toite ilma mingi vaevata!
Multichef pakub mitmeid unikaalseid küpsetusmeetodeid aitamaks teil valmistada lihtsalt suud vett jooksma panevaid roogasid.
Toekatest praadidest kuni pitsa või küüslauguleibade ja kõige vahepealseni - Multichef hoolitseb teie kõikide vajaduste eest. Nautige!

Easy Cleaning disain

Puhastage lihtsalt, ilma vaeva nägemata.
Indesiti Easy Cleaning disain võimaldab teil kiiresti, ohutult ja lihtsalt eemaldada ahjuukselt klaaspaneeli, muutes selle puhastamise imelihtsaks.