Milline on parim õhupuhasti kööki?
Me aitame teil selle leida!

Õhupuhastid on loomulikult eeskätt kasulikud, kuna filtreerivad köögis õhku, puhastades selle rasvast ja suitsust ning muutes selle värskemaks ja lõhnavabaks. Ent lisaks sellele võib õhupuhasti täiendada julge sisustuselemendina köögi üldilmet oma unikaalse stiiliga.
See lühike õhupuhasti ostujuhend aitab teid põhilisega, mida peate teadma enne ostuotsuse tegemist.
Hakkame pihta!

1. Valige stiil!

Õhupuhasteid on saada mitut erinevat tüüpi - igaüks neist oma unikaalse välimuse, stiili ja funktsionaalsusega. Õhupuhasti valik sõltub mitmest tegurist: kui palju teil on selle jaoks köögis ruumi, milliseid funktsioone te vajate ja millist välimust ihaldate.
Siin on õhupuhastite põhitüübid, mille seast te tõenäoliselt valite:

Tõmbelõõriga õhupuhastid

Neil visuaalselt rabavatel õhupuhastitel on pliidikumm ja tõmbelõõr selle kohal. Need sobituvad köögikappide vahele, mitte nende alla ega taha.

Integreeritavad õhupuhastid

Kui valiksite pigem midagi sellist, mis sobib kokku teie olemasoleva köögimööbliga, siis otsustage integreeritava õhupuhasti kasuks. Neid pakutakse standardsetes suurustes ning teil ei tohiks tekkida raskusi sobiva valimisel.

Visiiriga õhupuhastid

Visiiriga õhupuhastid sobituvad köögikappide alla, ent jäävad siiski näha.
Need on kompaktsed ja diskreetsed, nii et kui just selline sobiks teile, siis kaaluge võimalust osta endale visiiriga õhupuhasti.

2. Võtke välja mõõdulint!

Õhupuhasti ülesandeks on püüda kinni pliidiplaadilt tõusev suits ja lõhnad ning suunata need mujale (sellest lähemalt järgmises punktis).

Tõhususe parandamiseks peaksite valima õhupuhasti, mis on vähemalt sama lai selle all paikneva küpsetuspinnaga. Õhupuhastite puhul on suurem tõepoolest parem.

3. Mõelge, kas soovite väljatõmbega või filtreerivat õhupuhastit.

Kui kord õhupuhasti on püüdnud kinni küpsetuspinnalt tõusva auru ja lõhnad, siis on neist vabanemiseks kaks peamist viisi: esiteks saab need juhtida torustiku kaudu majast välja. Sel juhul eemaldatakse rasv, lõhnad ja aur köögist ja hoonest.
Filtreerivatel ehk retsirkuleerivatel õhupuhastitel on aga filtrid, mis puhastavad kinnipüütud õhu rasvast ja lõhnadest ning suunavad siis selle kööki tagasi. Need on reeglina saadaval soodsa hinnaga ning neid on lihtne paigaldada!

4. Teadke oma vajadusi!

Endale just õige õhupuhasti valimiseks kööki tuleb mõelda veel mitmele asjale:

Ventilaatori kiirused:

Indesiti õhupuhastitel on mitu töökiirust. Suuremaid kiiruseid kasutatakse tavaliselt toiduvalmistamise ajal ja aeglasemaid pärast küpsetamise lõppu õhu lõplikuks puhastamiseks küpsetusaurudest.

Õhuvool:

Õhuvoolu mõõdetakse kuupjalgades minuti kohta.

Mida suurem on see väärtus, seda suuremat õhukogust suudab õhupuhasti filtreerida.

Müra:

Kontrollige kindlasti selle õhupuhasti mürataset, mille soetamist kaalute. Teadke, et Indesitil on fantastiliselt vaiksed õhupuhastid, kui see on teile oluline.

Valgusti:

See võib näida elementaarsena, ent täiendav valgustus võib toiduvalmistamise palju nauditavamaks muuta. Hoolimata sellest, kas teie köök on eredalt valgustatud või mitte, valige ikka kindlasti just valgustiga õhupuhasti.

5. Valige värv!

Värv ja disain on kauni köögi võtmeelemendid. Ärge jätke seda punkti vahele!
Õhupuhasteid pakutakse tavaliselt valge, musta, roostevaba terase värvi või hallina. Need on universaalsed värvid, mida on lihtne sobitada kokku teil juba olemas oleva sisustusega. Samas võite näiteks soovida lisada valget ahju valides pisut kontrasti, kui teie köögi üldine värvilahendus on tume.