Kuidas leida endale parimat külmikut?

Kuidas leida endale parimat külmikut?
Lihtne ostujuhend.

Kööki on koguni raske ette kujutada ilma külmikuta. Me sõltume sellest nii suurel määral toidu säilitamisel.
Erinevat tüüpi külmikud ja nende rohked funktsioonid võivad silme eest kirjuks võtta. Meie mugav külmiku ostujuhend aitab teil valida enda jaoks just õige!
Olete valmis? Hakkame siis pihta!

1. Valige stiil!

Ülemise või alumise sügavkülmikukambriga, kompaktne, prantsusepärase uksega ja nii edasi ja nii edasi.

Keskendugem kõige levinumat tüüpi külmikute põhiomadustele, et saaksite hakata otsustama, mis just teile kõige paremini sobiks.

Ülemise sügavkülmikukambriga

See on kõige tavalisemat tüüpi külmik - selle sügavkülmikukamber paikneb üleval. See on reeglina hea mahutavusega, mistõttu mahub sellesse palju toitu ka siis, kui see ei paista väljast kuigi suur. Kui hoolite keskkonnast, siis teadke, et ülemine sügavkülmikukamber on reeglina väga energiatõhus!

Alumise sügavkülmikukambriga

Alumise sügavkülmikukambriga seadmetel on samasugune paigutus nagu ülemise sügavkülmikukambriga seadmetel, ent seda lihtsalt ümberpööratult. Nii et kui kasutate sügavkülmikukambrit üldiselt külmikukambrist vähem, siis on soovitav, et see paikneks pigem seadme alumises, mitte ülemises osas. Kui sügavkülmikukamber paikneb seadme allosas, siis on sagedamini kasutatav toit (see, mis on külmikukambris) seadme ukse avamisel mugavalt silmade kõrgusel.

Üheukselised külmikud

Nendel mudelitel on üksainus uks ja selle taga külmikukamber. Kui teil on eraldi sügavkülmik, siis võib olla üheukseline külmik just see, mida vajate: kuna sügavkülmikukamber ei võta ruumi, siis võib olla üheukselises piisavalt ruumi, mida vajate värske toidu lihtsaks mahutamiseks ja jahutamiseks.

Kompaktsed külmikud

Kompaktsed külmikud - nii tööpinnale kui selle alla paigaldatavad sobivad ideaalselt kontorisse, kööginurka või hotellituppa. Tänu kompaktsusele mahuvad need ka väiksesse ruumi. Kui vajate teist külmikut või kui külmikus hoiab oma toitu vaid mõni inimene, siis võib kompaktne või minikülmik osutuda teile suurepäraseks valikuks.

2. Mõelge integreerimisvõimalusele.

Indesit pakub ka integreeritavaid ehk sisseehitatavaid külmikuid.
Nii et kui soovite, et uus külmik sulanduks laitmatult ühte köögi ülejäänud sisustusega, siis kaaluge integreeritava külmiku ostmise võimalust. Integreeritavaid külmikuid pakutakse enamikus eespool kirjeldatud versioonides, nii et teie valikud pole piiratud. Integreeritavad seadmed ja köögikapid, millesse need paigaldatakse, on tavaliselt standardse suurusega, ent kontrollige see kindlasti kaks korda üle! Ja seega on nüüd aeg...

3. ...asuda mõõtma!

On aeg võtta välja mõõdulint. Tehke enne külmiku ostmist kindlasti selgeks, kui palju teil on selle jaoks ruumi. Kuna saadaval on erinevat tüüpi külmikuid, siis varieeruvad need ka suuruse poolest arvestavalt. Kontrollige seetõttu ostu planeerides hoolikalt erinevate valikuvariantide suurust!
Ja ärge unustage mõõta üle uste laiust ja kõrgust majas! Te ei tahaks ju avastada oma uut läikivat seadet kätte saades, et see ei mahu eesuksest sisse!

4. Tundke oma vajadusi!

Kaasaegsed külmikud pakuvad suurepärast jahutusfunktsioonide valikut (räägime neist lühidalt järgmises lõigus). Ent te peaksite mõtlema ka põhitõdedele, mis võivad tunduda endastmõistetavad. Siin on mõned näited funktsioonide ja omaduste kohta, mida võite vajada.

Ümbertõstetavad hinged

Kontrollige kindlasti nii integreeritaval kui eraldiseisval külmikul üle, kummale poole selle uksed avanevad (paremalt vasakule või vasakult paremale), ja kas see sobib kokku teie köögiplaaniga. Osadel külmikutel on ümbertõstetavad hinged ukse avamise suuna muutmise võimaldamiseks vastavalt kasutaja vajadustele.

Liugriiulid

Suures peres kipub toit kuhjuma. Osa sellest lükatakse külmikus või sügavkülmikus tahapoole ja sinna see ununeb. Liugriiulid on lihtne, ent mugav lahendus, kuna neid saab välja tõmmata otsitava leidmise lihtsustamiseks ja toidu seadmesse otstarbekamalt paigutamiseks.

5. Valige lisad ja eelised!

Paindliku kasutusega säilituskarp

Säilitage perfektsena.
Indesiti paindliku kasutusega säilituskarp on suurepärane abivahend, mis tagab perfektse temperatuuri puuviljadele, lihale või kalale. Selle temperatuur on kohandatav teie vajadustele vastavaks olenevalt sellest, kuhu selle seadmes paigutate: üks võimalik asukoht tagab sobiva temperatuuri puuviljadele ning teine asukoht madalamat temperatuuri vajavale lihale ja kalale.
Indesiti paindliku kasutusega säilituskarp tagab toidu kauem paremini maitsvana säilimise!

Openspace ehk avatud ruum

Kohandatud teie vajadustele vastavaks.
Indesiti avatud ruumi nimeline paigutussüsteem võimaldab sügavkülmiku sisemust oma vajadustest lähtuvalt kohandada. Nutikaid sügavkülmikukaste saab kasutada suuremas koguses väikeste toidupakkide säilitamiseks, ent need saab vajadusel seadmest ka ära võtta suurematele toidupakkidele nagu pitsakarpidele või jõuludeks küpsetatavale maitsvale kalkunile ruumi tegemiseks!

Veejaotur

Värske vesi igal ajal.
Indesiti valitud külmikutel on veejaotur, mis varustab teid jahutatud värskendava veega alati, kui seda vajate.

Mahukas veepaak paikneb külmiku ukse sees. Seda on tühjaks saamisel uuesti täita sama lihtne nagu klaasitäit vett juua!