Vajate uut ahju?
Me oleme siin, et teid aidata!

Me oleme see, mida sööme, kas pole? Seega on mõistlik osta ahi, mis tagab meie spetsiifilistele vajadustele vastava parima kokkamiskogemuse.
Õige ahju valimine võib tunduda hirmuäratava ülesandena. Laske meie mugaval ostujuhendil end aidata teadliku otsuse tegemisel.
Olete valmis? Hakkame siis pihta!

1. Tundke oma vajadusi!
Ahi või pliit?

Milline on ahju ja pliidi vaheline erinevus? Lihtne: pliidil on ahi ja pliidiplaat (gaas või induktsioon) üheks seadmeks liidetud. Pliidid on alati pigem eraldiseisvad kui integreeritavad.

Ja ahi? See on just see: pigem ahi ise, mitte ahju ja pliidiplaadi kombinatsioon.

2. Gaas või elekter?

Elektriahjudel on palju erinevaid küpsetusvõimalusi, nagu eelprogrammeeritud temperatuurisätted erinevatele roogadele.
Kuumuse jaotumine gaasiahjus sobib suurepäraselt mahlase, ent ometi hästi läbi küpsenud toidu valmistamiseks. See on ideaalne näiteks erilisteks tähtpäevadeks toekate praadide küpsetamisel.
Indesit pakub ka kombiahjusid (kahe toiteallikaga).

3. Võtke välja mõõdulint!

Tehke enne uue ahju ostmist kindlasti selgeks, kui palju on teil selle jaoks ruumi. Võtke seega mõõdulint välja ja hakake numbreid üles kirjutama!
Suuruse poolest liigituvad ahjud tavaliselt üksik- või kaksikahjudeks.
Üksikahi on perfektne valik enamikule peredest. See tagab kogu vajaliku ruumi igapäevaseks küpsetamiseks ning mahub ka ruumikitsikuse korral lihtsalt kööki.
Kaksikahi on täpselt see, mida selle nimetus lubab: kaks eraldi ahju, kombineeritult. See pakub sellisena suurt mitmekülgsust ja rohkelt lisaruumi küpsetamiseks. Kui võõrustate sageli külalisi või kui teil on eriti suur pere, siis võib just see olla õige valik teie jaoks.

4. Valige värv!

Värv on võtmeelement teie isikliku stiiliga sobiva sisekujunduse loomisel.
Kodumasinaid pakutakse erinevat värvi, muuhulgas valge, musta ja roostevaba terase värvi. Need on universaalsed värvid, mis sobivad seda täiendades lihtsalt kokku olemasoleva värvilahendusega. Tähelepanu! Samas võite tahta näiteks valida valge ahju kontrasti lisamiseks, kui köögi üldine värvilahendus on tume.
Värv on eeskätt maitseasi. Mõelge erinevatele võimalustele ja valige endale sobivaim. Te veedate koos perega köögis palju aega - muutke see seetõttu armsaks ja meeldivaks kohaks!

5. Mõelge isepuhastumise suvanditele!

Jah, ahjud suudavad tõepoolest ennast ise puhastada! Kui te olete sellest suutlikkusest huvitatud, siis siin on kiire ülevaade peamistest isepuhastumise süsteemidest, milleks on katalüütiline ja pürolüütiline süsteem.

Katalüütiline

Katalüütilised ahjud on spetsiaalsete vooderdisega, mis on konstrueeritud rasva absorbeerima. Katalüütilise ahju isepuhastumise funktsiooni käivitamisel lülitub ahi tööle väga kõrgel temperatuuril. Selle protsessi käigus rasv ja mustus pehmenevad ning põlevad ära. Puhastustsükli lõppedes saab mustusejäägid riidega lihtsalt ära pühkida.

Pürolüütiline

Pürolüütilise ahju isepuhastumise tsükli käigus kuumeneb ahju küpsetuskamber äärmiselt kõrge temperatuurini.

6. Valige lisad ja eelised!

Sarnaselt enamikule kodumasinatele pakuvad ka kaasaegsed ahjud mitmeid kasulikke funktsioone, et aidata teil päästa valla oma sisemist peakokka.
Siin on mõned funktsioonid ja omadused, mida Indesiti ahjud pakuvad:

Turn&Cook ehk keera ja küpseta

Üks liigutus, 80 hõrku retsepti.
Indesiti uus Turn&Cook funktsioon: keerake lihtsalt ahju juhtnuppu ja seadke see automaatselt valmistama toitu ühe järgi 80 maitsvast retseptist, mis kõik valmivad vaid tunniga.
Teie lemmikroad on vaid ühe lihtsa liigutuse kaugusel!

Freasy Cook ehk kiire ja lihtne küpsetamine

Külmutatust küpsenuks imekiiresti!
Freasy Cook võimaldab küpsetada kiiremini külmutatud valmisroogasid. See funktsioon on disainitud tagama suurepärast küpsetustulemust isegi ilma ahju eelsoojendamata.

Saate seega panna lihtsalt külmutatud valmistoidu ahju ja alustada kohe selle küpsetamist!

Pitsafunktsioon

Perfektne pitsa!
Pitsafunktsiooni valimisel seab Indesiti ahi temperatuuri- ja ajasätte automaatselt, et saaksite igal ajal nautida imemaitsvat krõbedat pitsat!
Ent see pole veel kõik: pitsafunktsiooni saab kasutada ka leiva-saia ja muude pagaritoodete kuumutamiseks ja valmistamiseks.